Wszystkich gości serdecznie witamy i do naszego
przedszkola zapraszamy!


Organ prowadzący: Gmina i
Miasto Czerwionka-Leszczyny
Przedszkole nr 8
"Krasnala Hałabały
"

ul. Kołłątaja 2
44-230 Czerwionka-Leszczyny
tel./fax. (32) 4311159
p8czerwionka@poczta.onet.pl

Oddział zamiejscowy
ul. Zabrzańska 25
44-230 Czerwionka-Leszczyny
tel. (32) 4273535

PROGRAMY REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU
Przedszkole bierze udział w różnego rodzaju projektach i programach, które mają na celu m.in poszerzanie zainteresowań dzieci.


"Kubusiowi Przyjaciele Natury"
www.przyjacielenatury.kubus.pl
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to inicjatywa firmy Tymbark – producenta soków KUBUŚ, realizowana we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii."Akademia Zdrowego Przedszkolaka"
www.zdrowyprzedszkolak.pl
Celem programu Zdrowy Przedszkolak, jest poprawa jakości odżywiania dzieci jak również profilaktyka zdrowego żywienia.Program zbiórki zużytych baterii i akumulatorów
www.reba.pl
Nasza placówka jest uczestnikiem „ Programu Szkolnego REBA – zbiórki zużytych baterii i akumulatorów” w związku z obowiązującą w placówkach oświatowych z dniem 1 września 2009 r. Ustawy o bateriach i akumulatorach z dn. 24 kwietnia 2009 r. ( Dz. U. z 2009 Nr 79, poz 666). Program ten ma na celu zapobieganie powstawaniu i unieszkodliwianiu odpadów nazywanych popularnie niebezpiecznymi.Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej „Akademia Aquafesh”
www.akademia-aquafresh.pl
Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”, który koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program realizowany był we wszystkich grupach wiekowych poprzez udział dzieci w zajęciach edukacyjnych, zabawach i konkursach, któe nauczą je w ciekawy sposób, jak dbać o ząbki.


"Cała Polska czyta dzieciom"
Cała Polska czyta dzieciom – kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" (do roku 2005 działającą jako: Fundacja „ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”), mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego - oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności - 20 minut dziennie. Codziennie! - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość."Mamo, Tato wolę wodę!"
www.wolewode.pl
Kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” została zainicjowana przez Żywiec Zdrój w 2009 roku. Jej celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Podobnie jak w poprzednich latach patronami merytorycznymi akcji są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.
COPYRIGHT ©2017
AUTOR STRONY: RUDYG@INTERIA.PL